Wiskozowa sukienka

Wiskoza – materiał idealny na lato

W dobie kryzysu i wysokich cen wszędzie szukamy oszczędności. Ale czy warto kupować tanie ubrania, które zniszczą się po kilku praniach? Przedstawiamy idealną alternatywę dla bawełny i poliestru. Niedrogą, a w mnogości swych zalet znacznie przewyższa wspomniane tkaniny. Poznajcie wiskozę.

Czym jest wiskoza?

Czy jest to materiał sztuczny czy naturalny? Pozyskiwany jest z celulozy więc pochodzenie ma naturalne. Jednak poddawany jest skomplikowanym procesom technologicznym toteż uważany jest za materiał sztuczny.

Lemonada niebieska kopertowa sukienka z falbaną
Damska klasyczna koszula w róże

Czym charakteryzuje się wiskoza?

Wiskoza to doskonały materiał na letnie bluzki i sukienki. Jest oddychający i odprowadza wilgoć oraz szybko ją odparowuje. Nie ma więc powodu do obaw o przykry zapach lub przyklejanie się odzieży do ciała w upalne dni.

Wiskoza łatwo się gniecie ale też łatwo prasuje. Czy jest rozciągliwa? Zależy od splotu. Tkaniny wiskozowe są zwarte ale dzianiny łatwo się rozciągają. Mokra wiskoza łatwiej ulega uszkodzeniom ale sucha jest bardzo wytrzymała.

Tkanina wiskozowa jest miękka, gładka i lejąca się więc ładnie układa się na ciele natomiast dzianiny sprawdzają się jako dopasowane bluzki podkreślające walory sylwetki. 

Jak dbać o ubrania z wiskozy?

Jak w przypadku każdej tkaniny – należy przestrzegać zaleceń z metki. Wiskoza nie przepada za wysokimi temperaturami toteż należy ją prać i prasować w niskich temperaturach.

Podsumowując – wiskoza to dobrej jakości materiał a jednocześnie nie drogi. Jest zatem wspaniałą alternatywą dla bawełny. Ubrania z wiskozy gwarantują wysoki komfort i mogą posłużyć na wiele lat. Więc już teraz wybierz dla siebie jedną z naszych wiskozowych bluzek bo lato już jest za rogiem!

Zobacz nasze ubrania z wiskozy